ЗДО с.Станин

ПРО ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД С.СТАНИН

ЗДО с. Станин розпочав свою діяльність 1986 року і працює донині. У закладі виховується одна різновікова група дошкільнят.

Працюючи в закладі тринадцять років на керівній посаді, можу сказати, що є у нас свої плюси. Багато вдалося зробити, кожного сезону проводяться ремонтні  косметичні роботи, оскільки  приміщення старе і є потреба у відновленні. Багато нам  допомогла наша сільська рада. На сесіях вирішувалися питання  для покращення облаштування і умов праці закладу. В свою чергу я, Романина О.Д., будучи депутатом Радехівської районної ради сприяла вирішенню питань на  районному рівні. На даний час проведено інтернет, ми забезпечені комп ютером і проектором, завдяки цьому всі наші заняття осучаснені. Також придбані нові меблі: триярусні ліжечка, шведська стінка, столи і крісла для дітей, шафи для одягу та інвертар у вбиральні. Загалом заклад розрахований на 24 дитиномісця. На даний час відвідує 20 дошкільнят. Протягом трьох років ми писали проекти і всі рази вигравали. Завдяки цьому було придбано споруди на ігровий майданчик, було проведено ремонт ігрової кімнати,а цього року і спальні. Тут ми вдячні і нашим спонсорам, а саме фірмі «Континентал»,місцевій владі та відділу освіти.

На жаль маємо  і свої мінуси. Немає таких умов праці  як би хотілося. Відсутній кабінет  завідувача, музичний актовий зал, у нас тільки одна група для занять і святкових ранків, немає пральні. Але незважаючи на це працюємо сумлінно, виходячи з того що маємо.

Вихователь – це не професія, а покликання, це любов і співпраця з дітьми. До кожного треба знайти підхід, навчити не тільки азам науки ,а й найелементарнішим речам зі сфери обслуговування, з довколишнього світу. Вчимо дітей, як поводитись з ровесниками,зі старшими, бути щирими, ділитись тим що маємо, поступатись один одному, дружити. Хотілося , щоб були хороші стосунки з батьками. Розуміємо всю відповідальність ,яку несемо за здоров я і, навіть, життя дітей. Більшість батьків розуміє. Що не так легко працювати з різновіковою групою. Вихователь займається зі старшими дітьми, в той час як з найменшими допомагає помічник вихователя.

Багато підтримки в нас є від нашого невеликого колективу, завжди допомагаємо і підтримуємо одні одних. Немає в нас таких штатних одиниць як кочегар, завгосп, двірник, тому всі господарські роботи виконуємо самотужки.

Зараз в нас є тільки одна мрія, щоб наші молоді батьки залишалися в рідному селі, народжувалося більше діточок, швидше закінчились війна і пандемія. Хочеться щоби всі були щасливими, справжніми українцями, не лише напоказ, а перш за все у душі.