Сушнівський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІ ступеня – дошкільний навчальний заклад»

У селі Сушно вже в 1832 році діяла парафіяльна школа, а в 1855 році було збудовано нову тривіальну (трикласну) школу. В цей час у сушненській школі навчалося 93 учні на денному навчанні і 35 учнів у недільній школі.

У 1892-1893 рр. у школі вже навчалося 252 учні, 51 учень ходив на додаткові заняття. Пізніше з ініціативи отця Михайла Кордуби збудовано нову муровану школу. Будинок зберігся до наших днів. В школі працювало 2 вчителі – сім’я Олійників.

В 1920-х роках школа була чотирикласною. Директорами шкіл були С. Олійник та І. Крукевич. Навчання велося українською та польською мовами.

З 1939 року школа в с. Сушне стала шестикласною. З 1940 року для молоді до 16 років організовано вечірнє навчання, але під час німецької окупації школу було закрито. Директором шестикласної школи був уродженець с. Сушне – Йосип Баран. У 1947 році директором був призначений П.А. Висоцький, родом з Київської області.

У 60-х-70-х роках школу очолювала Сверенко Галина Мефодіївна. Сушненська школа в цей час працювала в трьох пристосованих приміщеннях. Саме при її директорстві закладено фундамент нової сучасної школи, яка відкрила свої двері у 1970 році.

В 1967 р. директором школи був призначений уродженець с. Сушно, який очолював школу протягом 27 років. В цей час в школі нараховувалось 178 учнів та 11 учителів.

У 1981 р. в школі розпочався експеримент навчання дітей з 6 років. Перших дітей-шестирічок довірили досвідченій учительці Лах О.А.

З 1994 по 2013 рік школу очолювала Фоїна Віра Миколаївна.

Новий директор Луцик Лідія Ярославівна працює в школі вже 8 років.

З 1952 року школу закінчили понад 700 учнів.

ПЕДАГОГІЧНИЙ КОЛЕКТИВ

На даний момент у Сушнівському НВК працює 10 вчителів. З них 7 учителів мають вищу категорію, 1 – спеціаліст ІІ категорії, 2 – спеціаліст. У школі навчається 26 учнів, 9 дітей у дошкільній групі.