Порядок реагування на доведені випадки булінгу

Здобувачі освіти, їх батьки, законні представники, інші особи, які стали свідками боулінгу, зобов’язані повідомити про це вихователя або директора ЗДО.

Педагог або інший працівник закладу, який став свідком булінгу (цькування) або отримав повідомлення про факт боулінгу від здобувача освіти, який був свідком або учасником булінгу, зобов’язаний повідомити директора ЗДО про цей факт незалежно від того, чи поскаржилась йому жертва булінгу чи ні.

Директор ЗДО розглядає звернення та видає наказ про проведення розслідуван-ня із визначенням уповноважених осіб. Для прийняття  рішення за результатами розслідування керівник закладу створює наказом комісію з розгляду випадків булінгу (цькування). До складу такої комісії можуть входити педагогічні працівники, батьки постраждалого та булера, директора ЗДО та інші зацікавлені особи.

Якщо Комісія визнає, що це був булінг (цькування), а не одноразовий конфлікт чи сварка, тобто відповідні дії носять систематичний характер, то керівник закладу зобов’язаний повідомити уповноважені підрозділи органів Національної поліції України (ювенальна поліція) та Службу у справах дітей.

У разі, якщо Комісія не кваліфікує випадок як булінг, а потерпілий (чи його/її представник) не згідний з рішенням Комісії, то він може відразу звернутися до органів Національної поліції України з заявою, про що керівник закладу має повідомити потерпілого.

Потерпілий чи його представник також можуть звертатися відразу до уповноважених підрозділів органів Національної поліції України (ювенальна поліція) та Служби у справах дітей з повідомленням про випадки булінгу (цькування) попередивши про це керівника закладу.

Особи, визнані причетними до булінгу,несуть відповідальність відповідно до ч.2 ст.13 (вчинення правопорушень за ст.1734) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Директор ЗДО забезпечує виконання заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждалими від булінгу (цькування).