Гімназія с. Яструбичі Радехівської міської ради Львівської області

Перші відомості про освіту в Яструбичах заархівовані ще в XVIII столітті.  Це парафіяльна школа (дяківка), що знаходилася біля церкви і була на утримані громади. На зміну їй прийшла етатова (народна) однокласна школа з одним учителем (1874-1899рр), пізніше реорганізована у двокласну (1900р.) з двома вчителями. З 1 вересня 1944 року навчання розпочалося в семирічній неповно-середній школі, а з 1954 року по 1960 рік працює середня школа – десятирічка.  Згодом реорганізована у восьмирічну, а з 1988 року стає дев’ятирічною.

За цей час в школі пропрацювало більше ста вчителів. З 1944 року до сьогоднішніх днів закладом керували 14 директорів. Першим директором школи була Параскевія Мручковська (1944 р.), а з 2002 року і до сьогодні  -  Огородник Ольга Павлівна.

У 1987 році здано в експлуатацію нове приміщення школи. Великий двоповерховий цегляний будинок, гарний на вигляд, має просторі, світлі класи, кабінети, спортивний зал, бібліотеку, їдальню, дві майстерні, сучасне освітлення, автономне опалення (газова паливна), водопровід, каналізацію, туалети. Є комп’ютерний клас.

На просторому шкільному подвір’ї діти мають можливість побігати, на стадіоні позайматися футболом та іншими спортивними іграми, розвиваючи свою фізичні якості.

ПЕДАГОГІЧНИЙ КОЛЕКТИВ

Навчально-виховний процес забезпечує колектив у складі 16 педагогів, з яких 15 мають вищу освіту. Рівень кваліфікації такий: спеціаліст вищої категорії – 7 осіб, спеціаліст першої категорії – 5 осіб, спеціаліст другої категорії – 3 особи, спеціаліст – 1 особа. Звання «Старший вчитель» присвоєно 4 учителям. 7 вчителів є випускниками нашої школи.

ДОСЯГНЕННЯ

Здобувачі освіти є призерами  районних та обласних предметних олімпіад, конкурсів, спортивних змагань. В школі працює боксерський клуб. Данча Іван Іванович – чемпіон України з боксу, Паращенко Микола – чемпіон Західної України з боксу серед юніорів.

Серед випускників школи багато відомих людей :

Владика Василь Філевич - єпископ греко-католицької церкви (Канада);

Анастасія Радомська – буле головою крайової управи Союзу Українок Канади;

Яків Притулка – провідник Сокальської округи;

Шиба Богдан Павлович – мер міста Луцька;

Філевич Петро Васильович – професор, завідувач кафедри вищої математики;

Гук Григорій Васильович– кандидат технічних наук;

Дудок Катерина Петрівна – кандидат біологічних наук;

Крук Галина Григорівна- кандидат філологічних наук;

Крук Іван Степанович – кандидат технічних наук;

Крук Олег григорович – кандидат технічних наук.