A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ організації діяльності закладів освіти Радехівської міської ради

Гімназія с. Пиратин Радехівської міської ради Львівської області

ІСТОРІЯ ШКОЛИ

У 1913 році в с.Пиратині було організовано двокласну школу. У 1919-20 роках навчання було перервано, а у 1921 році школа відновила свою роботу на фільварку, колишньому панському маєтку. Там навчалися  діти  поляків (їх було в Пиратині 138, а німців - 55). Вчили дітей сестри Міля і Стефа  Шудловські. Для  українських дітей уроки релігії  проводив отець Іван Купчинський.

Новий будинок школи було споруджено в 1922 році силами  громади села.

Першим директором школи став Грицак Євген Михайлович. Працював він недовго, але  памятають його жителі села як розумного і вимогливого директора, хорошого вчителя рідної мови.

У 1932 році директором школи став  Іваницький Роман. Разом з дружиною Ольгою вони навчали дітей 1-4 класів, а  подальше навчання у 5-7 класах діти, за  бажанням, проходили в  м.Радехові в семирічній чи торговельній школах.

У директора були проблеми з владою, яка  вимагала, щоб у школі викладання велося  польською мовою, а громада села хотіла ,щоб діти навчались рідною мовою. Після 6  років праці Іваницькі переїхали до Львова.

На посаду директора школи прийшов Олійник Михайло, але він довго не  попрацював, бо захворів і виїхав зі села.

Також директором Пиратинської школи  працював Крук Григорій Несторович. Він мав  добру славу в селі та власну книгозбірню, вчив історію, музику.

З 1944 по 1948 рік  директором Пиратинської школи працював Дзьобан Василь Лукович. Школа тоді мала назву «Неповна середня школа».

З 1948 по 1952 рік директором школи був Дубик Дмитро Юліанович. За час його керівництва  була побудована нова деревяна школа, будівельні матеріали на неї взяли з будинку, в якому знаходилася сільрада, бо  сільську раду перенесли у с.Синьків. Школа була збудована на тому місці, де зараз стоїть сучасна будівля навчального закладу.  Односельчани згадують, що Дубик Д.Ю. був добрим господарем у школі, хорошим вчителем математики.

 З 1949 року школа стала семирічною.

У 1952 році директором школи став виходець із с.Пиратин Бойко Володимир Ількович. Працював він тут 7 років. А далі перевели його на цю ж посаду до Бишівської школи.

На зміну йому прийшов Романець Петро  Денисович. Він був родом з Вінницької області (с.Слобідка). Вчив у школі українську мову і літературу,був добрий, чуйний,мав талант до музики (грав на баяні, скрипці, цимбалах.)

У 1961 році школа стала восьмирічною, а її директором призначили Сухнацького Григорія Олексійовича, родом з с.Торки, вчителя історії.

 У 1966 році почалося будівництво  нового приміщення  школи. Цьому посприяли завідувач відділом освіти Проців Василь Пилипович (виходець із с.Пиратин),директор школи Сухнацький Г.О., завуч школи Дацишин Я.К., голова колгоспу «Авангард», на території якого знаходилася школа, Антонюк Р.І.

 5 грудня 1972 року нова школа відчинила свої двері. Педагогічний колектив активно взявся за оформлення класів-кабінетів, наповнення їх необхідною методичною літературою, ТЗН, стендами, щоб створити всі умови для навчання дітей.

   В 1991р директором Пиратинської школи став Білик В.Б., який до цього працював вчителем географії. Під його керівництвом була газифікована котельня школи, у 2005-2006 н.р. було замінено  дах над будівлею школи. У цьому ж навчальному році було обладнано  компютерний клас. У навчальному закладі створено два духовно-патріотичні куточки, а у 2003- герб та гімн навчального закладу.

 З 2006 року наш навчальний заклад став Школою сприяння здоровю.

У лютому 2012 року за сприяння педколективу та громадськості села школу було реорганізовано у навчально-виховний комплекс з дошкільною групою на 25 дітей. За допомогою батьків  для дошкільнят було обладнано ігровий майданчик, закуплено іграшки. У 2013 році було проведено заміну вікон на пластикові.

Метою роботи педагогів та вихователів Пиратинського НВК є побудова єдиного інформаційного освітнього простору, який  максимально сприятиме становленню випускника як компетентної, творчої, соціально інтегрованої та мобільної особистості, справжнього патріота України.

Інформація про діяльність навчального закладу постійно розміщується на сайті школи за посиланням https://nvkpuratun.at.ua/

 

Вхід для адміністратора