Гімназія с. Криве Радехівської міської ради Львівської області

За історичними матеріалами із першоджерел заснування с. Кривого сягає першої половини 17 ст. Коли населення збільшилося місцевий дідич Шидловський побудував церкву і при церкві навчали дітей грамоти. Добровільні внески, пожертви людей започаткували будівництво школи. Спочатку була двокласна, потім чотирикласна, далі семирічка.

Завдяки учительській праці досвідчених педагогів Омеляна і Доміцелі Сполітакевичів перед другою світовою війною вихідцями із села стали: два священники, три лікарі, шість вчителів, один митець маляр.

Прекрасним голосом і талантом відзначився Василь Кудрик - вчитель школи, знаменитий диригент і театральний режисер.

Близько  міста Радехова, діяла Рідна Школа з українською мовою навчання ,яка давала заможним селянам можливість забезпечити дітям вищу освіту .

Село Криве, справді, забезпечувало свій високий рівень культурного, освітнього й економічного розвитку належній душпастирській праці своїх парохів, вчителів мешканців села.

Важливу роль у розвиток школи внесли і директори школи:

Сполітакевич Омелян Григорович

Гнатів Роман Пилипович

Садовський Богдан Іванович

Бойко Володимир Ілліч

Тупчак Степан Юрійович

Ярема Микола Васильович

Підгайна Ярослава Степанівна

Глущенко Олексій Олександрович

Завалій Іван Степанович

У даний час директор школи Романюк Ганна Іванівна продовжує славні традиції своїх попередників

Ми гордимося вихідцями із нашої школи Михайлом Івановичем Олійником - головним архітектором Львова, Романом Шпорлюком - професором, директором Гарвардського університету, Романом Володимировичем Павелківим- професором , кандидатом психологічних наук Рівненського державного гуманітарного університету, Юліан Подолюк — вчений, кандидат економічних наук.

У 2020-2021 н. р. у Кривецькому НВК с. Криве навчається 64 учні, їх навчають 17 педагогів. Впровадження новітніх технологій, застосування інтерактивних форм роботи дає змогу педагогічному колективу виконання навчальних програм на високому рівні.

Інформація про діяльність навчального закладу постійно розміщується на сайті школи за посиланням kryve-NVK.lviv.sch.in.ua