Гімназія с. Немилів Радехівської міської ради Львівської області

До 1862 року в селі була школа-дяківка, де навчав дяк Поплавський, але в цьому ж році було відлучено посаду вчителя від дяківських обов’язків.

І в цьому ж році було відкрито початкову школу. В цій школі навчався відомий вчений Степан Смаль-Стоцький, і він згадував про це у своїх публікаціях.

Після першої Світової війни 1914-1918 рр. на територію с.Немилів було заселено поляків-колоністів. Їм було дано кращі землі, побудовано школу, читальню (світлицю).

З 1922 року в селі діяла двокласна приватна школа, яка працювала до 1939 року.

У 1967-1968 році в селі була побудована нова восьмирічна школа. У 1989 році школа була перейменована з восьмирічної на неповну середню школу.

В 1992 році школа була перейменована з неповної середньої на основну школу.

У 2012 році школа була реорганізована у «Немилівський навчально-виховний комплекс «заганоосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад».

Завданням директора НВК та всього педагогічного колективу було згуртувати учнівський колектив, зробити цікавим педагогічний процес, облаштувати школу, зробити її справжньою другою домівкою для дітей.

В НВК функціонує 8 кабінетів та дошкільний підрозділ.

На першому поверсі знаходиться кімната-музей, де зібрано матеріали про побут та історію села.

Видатні люди, що навчалися у нашій школі:

Смаль-Стоцький Степан – в подальшому педагог, мовознавець,літературознавець автор праць з граматики, підручників з української мови.

Сторожинський Василь Іванович -  поет, художник, різьб ляр по дереву, заслужений пасічник. Написав поетичну збірку «Калинове гроно».

Матіящук Володимир – краєзнавець, займається вивченням історії с.Немилів.

Інформація про діяльність навчального закладу постійно розміщується на сайті школи за посиланням http://nemyliv-nvk.lviv.sch.in.ua/