Радехівська дитяча музична школа імені Ігора Білозіра

ІСТОРІЯ ТА ДОСЯГНЕННЯ ШКОЛИ

Радехівська дитяча музична школа розташована по вул. Львівській мальовничого міста Радехова. Вона має свою цікаву історію, адже це перша мистецька школа на Радехівщині, відкриття якої відбулося згідно рішення виконкому Радехівської  районної Ради народних депутатів за №148 від 12 травня 1967 року.

Основне завдання школи  -  духовна освіта дитини, творення дитячої душі через сприйняття прекрасного. Перші кроки на шляху музичної освіти дитина робить у музичній школі, де поряд з високою професійністю панує атмосфера закоханості в музику та взаємоповага учнів і педагогів.

Учні навчаються за фахом: фортепіано, народні інструменти, духові і струнно-смичкові інструменти, хореографія, акторська майстерність.

Великою популярністю серед населення користуються учнівські колективи школи: хор, оркестр народних інструментів, оркестр духових інструментів, ансамбль скрипалів, ансамбль бандуристів, хореографічні ансамблі, театр «Барвінок», фольклорний ансамбль «Вишиваночка», вокальний ансамбль «Перлинки», які завжди є активними учасниками усіх свят та концертів.

Багато учнів школи та колективів є  переможцями районних, обласних, міжнародних конкурсів, нагороджені відповідними дипломами та грамотами. Конкурси мають особливе значення, адже результат щоденної праці викладачів і учнів неодмінно повинен проходити випробування сценою.

Багато випускників школи  продовжують навчання у спеціальних середніх і вищих навчальних закладах, працюють директорами, художніми керівниками Народних домів, дошкільних закладів, вчителями музики, керівниками та диригентами оркестрів , хорових  колективів, регентами церковних хорів, служителями  церкви.

Гордістю школи є колишній учень – композитор, народний артист України, керівник гурту «Ватра» Ігор Білозір, який навчався у школі з 1 вересня 1969 року за фахом акордеона.

У 2001 році школі було присвоєно ім'я та  відкрито кімнату-музей Ігоря Білозіра.  Стіни кімнати-музею оформлені у вигляді клавіатури фортепіано, на якій в хронологічному порядку розміщені фотографії життєвого шляху композитора. Над роялем у вигляді птаха розміщені фотокопії творів Ігоря Білозіра.

Кімнату-музей відвідують гості нашого міста та району, вона внесена в  дорожню туристичну карту області.

Сторінка у Фейсбуці: https://www.facebook.com/groups/689631284557170